fredag, 28 april 2023 10:10

Thaikvinne drepte 13 med cyanid

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Thailandsk politi har pågrepet en kvinne som mistenkes for å ha drept 13 mennesker med piller smurt inn i cyanid.

Den 36 år gamle kvinnen er siktet for overlagt drap på en person, mens de andre dødsfallene fortsatt er under etterforskning, opplyser politiet. Hun nekter for å ha noe med dødsfallene å gjøre.

Drapssiktelsen dreier seg om en person kvinnen hadde vært på reise med. Etter at personen døde, fattet familien mistanke og tok kontakt med myndighetene.

Også familiene til andre mennesker som har dødd og hadde tilknytning til kvinnen, har tatt kontakt, ifølge lokale medier. Kvinnen ble satt i varetekt onsdag.

– Vi har beviser som knytter henne til cyanidet, sa politisjef Anek Thaosuparp. Kvinnen skal angivelig ha tilgang til cyanid gjennom en butikk drevet av søsteren.

Politiet opplyser ifølge kringkasteren ThaiPBS at de som har dødd, er folk kvinnen kjente. De mener motivet kan være økonomisk.

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa