mandag, 01 mai 2023 10:16

Tre personer kritisk skadd etter trafikkulykken i Flekkefjord

Skrevet av
Tre av de fem personene som var involvert i trafikkulykken i Flekkefjord mandag morgen, er kritisk skadd. Tre av de fem personene som var involvert i trafikkulykken i Flekkefjord mandag morgen, er kritisk skadd. Foto: Anette Larsen Aass / Avisen Agder / NTB

Tre av de fem personene som var involvert i trafikkulykken i Flekkefjord mandag morgen, er kritisk skadd.

Det opplyser operasjonsleder John Repstad i Agder politidistrikt til NTB.

– Alle er fløyet vekk fra stedet med hvert sitt helikopter. En er fløyet til Stavanger, en til Kristiansand og en til Oslo, sier operasjonslederen.

Det er blitt benyttet en SAR Queen og to luftambulanser til å fly personene bort fra stedet.

Det var like før klokka 6 at politiet meldte om ulykken.

En bil hadde kjørt av veien og sto med hjulene delvis ute i vannet.

Veien er blitt stengt som følge av ulykken og vil være stengt en god stund framover.

 

Andre saker å lese

Brann i seilbåt – mann og hund kom seg ut

06-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nødetatene rykket ut til en brann i en seilbåt ved fergeleiet på Brekstad i Ørland i Trøndelag natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

Flere studier tyder på at ganske mange av oss er skeptiske til personlige råd fra KI-roboter. Samtidig viser blindtester at kunstig intelligens kan gi bra svar.

Les mer i RingeriksAvisa

Krematorium i evakuert etter røykutvikling

05-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fire personer ble onsdag tilsett av helsepersonell etter ukontrollert røykutvikling i en ovn på et krematorium i Stavanger. Alle framstår uskadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Prostituert kvinne siktet for sex med mindreårig – gutt anmeldt for sexkjøp

05-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Prostituert kvinne siktet for sex med mindreårig – gutt anmeldt for sexkjøp

En kvinne i 50-årene er siktet for seksuell omgang med barn etter at hun skal ha solgt seksuelle tjenester til en tenåring under seksuell lavalder i Lillestrøm.

Les mer i RingeriksAvisa