lørdag, 19 august 2023 16:13

Hønefoss vant over TIL 2020

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Hønefoss sikret tre poeng da TIL 2020 ble slått 2-0 i 1. divisjon, grunnserie i fotball lørdag.

Kristin Gumaer sendte Hønefoss i føringen etter 17 minutters spill, og Synne Hamborg scoret og doblet ledelsen for Hønefoss noen minutter før pause. Lagene gikk av banen på stillingen 2-0 til pause.

Til tross for mange tapre forsøk gjennom andre omgang, maktet ingen av lagene å finne nettmaskene etter hvilen. Dermed endte kampen 2-0.

Hønefoss' Maja Tryterud og Ingrid Haug fikk se det gule kortet. For TIL 2020 fikk Ardita Iseni gult kort.

Etter lørdagens kamp er Hønefoss på sjetteplass på tabellen med 17 poeng, mens TIL 2020 er nummer tre med 24 poeng.

Begge lag spiller sin neste kamp 26. august. Hønefoss skal spille mot Kolbotn, mens TIL 2020 møter Øvrevoll Hosle

NTB

Andre saker å lese

10.000 europeiske hoteller krever erstatning fra Booking.com

04-08-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

10.000 europeiske hoteller krever erstatning fra Booking.com

Flere enn 10 000 europeiske hoteller har slått seg sammen i et felles søksmål mot Booking.com for å kreve erstatning for tap etter bruk av «best-pris» klausuler.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne savnet ved Tyrifjorden

04-08-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Sent søndag kveld koordinerte politiet en redningsaksjon etter en savnet kvinne i 50-årene. Utgangspunktet var ved Røsholmstranda, hvor både dykkere og redningshelikopeter ble benyttet til søk.

Les mer i RingeriksAvisa

Satte opp strømgjerde mot turister

03-08-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Sauebonden Anders Nilsen har nå satt opp strømgjerde rundt beiteområdene sine som vern mot turister: – Folk parkerte, teltet og dreit.

Les mer i RingeriksAvisa

Høye smittetall for flåttsykdom så langt i år – kan bli rekord for juli

03-08-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Høye smittetall for flåttsykdom så langt i år – kan bli rekord for juli

De foreløpige smittetallene for den flåttbårne sykdommen Lyme borreliose viser 82 tilfeller i juli. Det er det høyeste som er registrert.

Les mer i RingeriksAvisa