fredag, 10 november 2023 17:59

Siktet i Jonas Henriksen-saken fengslet i fire nye uker

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

28-åringen som er siktet for drap eller medvirkning til drap på Jonas Aarseth Henriksen, er varetektsfengslet i fire nye uker.

Det kommer fram i en kjennelse fra Ringerike, Asker og Bærum tingrett. Fengslingen gjelder til 8. desember. Mannen er også underlagt brev- og besøksforbud i hele perioden.

28-åringen, som ble pågrepet på Rena i september, har tidligere nektet straffskyld for drapet.

Mannen er en av totalt fem personer som har blitt siktet etter at Jonas Henriksen ble funnet drept 17. august. Henriksen ble funnet i nærheten av en hytte i Nes i Ådal.

Samtlige siktede har nektet straffskyld.

NTB

Andre saker å lese

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

06-03-2026 Musikk Universal - avatar Universal

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. 

Les mer i RingeriksAvisa

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

Forsikringsselskapene svindles som aldri før, og flest svindelforsøk er det med bilforsikring, viser ny rapport.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i seilbåt – mann og hund kom seg ut

06-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nødetatene rykket ut til en brann i en seilbåt ved fergeleiet på Brekstad i Ørland i Trøndelag natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

Flere studier tyder på at ganske mange av oss er skeptiske til personlige råd fra KI-roboter. Samtidig viser blindtester at kunstig intelligens kan gi bra svar.

Les mer i RingeriksAvisa