tirsdag, 05 desember 2023 07:57

Ringkunstnerne med juleutstilling

Käthe Øien, Unni Finnsdatter Johnsen og Wendi Bakker gjør utstillingen klar. Käthe Øien, Unni Finnsdatter Johnsen og Wendi Bakker gjør utstillingen klar. Foto: Privat

Den nystartede organisasjonen Ringkunstnerne har den store gleden av å invitere til sin første utstilling.

På denne Juleutstillingen deltar de fleste av medlemmene, 22 av våre lokale kunstnerne.

Nå jobbes det på for fullt med å få all den flotte kunsten på plass før åpning.

Torsdag 7. desember kl 18.00 braker det løs.

Da klippes snoren av varaordfører Stian Bakken. Kultursjef Øyvind Nordstrøm vil også si noen ord.

Ringkunstnernes Juleutstilling er i de tidligere lokalene til Fontenehuset, St.Olavsgate 1 (Casino Pub).

Alle er velkommen til å ta en tur innom på åpningen.

Utstillingen varer til og med 20. desember og vil være åpen alle dager i denne perioden.

En historisk begivenhet her på Ringerike!

Ringkunstnerne er en nyetablert organisasjon for profesjonelle kunstnere og kunsthåndverkere i Ringeriksregionen. Vi ønsker å fremme den profesjonelle kunsten og kunsthåndverk i regionen med Hønefoss som senter. Vi vil at Hønefoss skal bli en by hvor den visuelle kunsten også får sin plass og sin arena.

Kultursjef Øyvind Norstrøm presenterte i høst taktskiftet/kulturstrategi for Ringerike Kommune 2023 - 2027. I året som kommer er fokuset for politikerne å lage den nye kunststrategien. Vi håper at dette, sammen med etableringen av Ringkunstnerne vil kunne bidra til å løfte den visuelle kunsten og sette Hønefoss på kartet for kunstinteresserte.

Utstillingen er støttet av Ringerike kommune.

Andre saker å lese

Bonde i Hallingdal tiltalt etter at 36 sauer døde

15-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann fra Hallingdal må møte i retten, tiltalt for to grove brudd på dyrevelferdsloven etter at det ble funnet 36 døde sauer på gården hans.

Les mer i RingeriksAvisa

Iskrembod-selskap snur etter LO-kjeft

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ungdommer som har blitt sendt hjem uten lønn grunnet dårlig vær, skal etterbetales, lover gründeren bak iskrembodene i Large Ice-Cream Company (LICC).

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

14-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

USAs president Donald Trump opplyste mandag at det er inngått en avtale om å sende amerikanske våpen til Ukraina, og at dette skal koordineres av Nato.

Les mer i RingeriksAvisa

Eurojackpot-skandalen rystet tilliten – DNS-blokkeringene stenger døra

14-07-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Eurojackpot-skandalen rystet tilliten – DNS-blokkeringene stenger døra

Først fikk titusenvis av nordmenn beskjed om at de hadde vunnet stort. Så kom sjokkbeskjeden: Det hele var en feil. Og som om ikke det var nok – i samme...

Les mer i RingeriksAvisa