tirsdag, 16 september 2025 08:35

Emilie Enger Mehl klar favoritt på oddsmarkedet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Om vi skal tro oddsmarkedet ligger Emilie Enger Mehl best an til å bli leder i Senterpartiet om Trygve Slagsvold Vedum gir seg. Om vi skal tro oddsmarkedet ligger Emilie Enger Mehl best an til å bli leder i Senterpartiet om Trygve Slagsvold Vedum gir seg. Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB

Tidligere justisminister Emilie Enger Mehl trekkes fram som den klare favoritten til å bli ny leder i Senterpartiet – i hvert fall om vi skal tro oddsmarkedet.

Spillselskapet Vinn har åpnet odds-børsen på hvem som overtar lederstolen, og tallene peker tydelig på 32 år gamle Mehl som den heteste kandidaten, skriver Nationen.

– Hun har bred støtte internt, stor synlighet i mediene og representerer en ny generasjon i Senterpartiet, sier oddssetter Kjell Knutsen i Vinn til Oddspodden.

Hos Vinn står Mehl til en odds på 1,55, foran forsvarsminister Bjørn Arild Gram, som får 2,40 i odds.

Men Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum sa mandag at han vil lede Senterpartiet videre, men svarte ikke klart på om han ser for seg å være leder også ved neste valg.

– Jeg er veldig motivert for å lede partiet, både når det er litt medgang og når det er litt motgang, sa Vedum til pressen etter flere timer langt oppvaskmøte i sentralstyret i partiet.

Partiet fikk 5,6 prosent av stemmene i valget, og ni stortingsrepresentanter – 19 færre enn 2021. Det er første gang Senterpartiet har et ensifret antall stortingsrepresentanter.

NTB

Andre saker å lese

Per Christian Ellefsen klar for en fjerde «Elling»-film – i Drammen

29-07-2026 Film NTB - avatar NTB

Per Christian Ellefsen klar for en fjerde «Elling»-film – i Drammen

Drammen blir innspillingssted når siste bok ut i Ingvar Ambjørnsens folkekjære «Elling»-serie skal filmatiseres, melder Drammens Tidende (DT).

Les mer i RingeriksAvisa

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

29-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

Politiet i Oslo advarer om at svindlere ringer eldre og utgir seg for å være fra politiet eller banken. Særlig kvinner rammes.

Les mer i RingeriksAvisa

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

Mesteparten av Sør-Norge går strålende uker i møte. Sommervarmen holder seg, med temperaturer nærmere 25 grader hver dag.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

Fra 1. august slipper 16- og 17-åringer å betale for legetime, sykehusbesøk, psykolog, fysioterapeut, blå resept og pasientreiser på lik linje med barn under 16 år.

Les mer i RingeriksAvisa