tirsdag, 27 februar 2024 15:49

Hollywoodfruen får tilbake smykkene

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Gunilla Persson fotografert etter tredje delfinale av Melodifestivalen I Sverige. Gunilla Persson fotografert etter tredje delfinale av Melodifestivalen I Sverige. Foto: Johan Nilsson / TT / NTB

Etter mye drama har nå Gunilla Persson fått tilbake alle smykkene og eiendelene som namsmannen beslagla. Ifølge hennes advokat er gjelden hennes nå borte.

Det har stormet rundt den tidligere svenske Hollywood-fruen som nå kappes om å komme seg til finalen i svenskenes Eurovision-uttak. Hun kom på fjerdeplass i sin delfinale forrige helg, og fikk dermed en ny sjanse til å kvalifisere seg nå lørdag med låten «I Won't Shake (La la Gunilla)».

– Nå som hun har gjort opp for seg, kan jeg stemme på Gunilla Persson, sier Johannes Paulson hos Kronofogden, som tilsvarer namsmannen her til lands.

Kronofogden beslagla smykker og eiendeler verdt 79.500 svenske kroner fra hotellrommet hennes etter delfinalen forrige helg. Det dreide seg om Chanelsko, flere halssmykker, armbånd og ringer, samt vesker, jakker og en kjole.

Nå er det klart at hun får tilbake alt. Beskjeden kom tirsdag.

– Vi har fått en tilbakekalling fra Försäkringskassan. Det innebærer at vi leverer tilbake eiendommen til Gunilla og så er det avsluttet for vår del, sier Paulson til TT.

Försäkringskassan bekrefter at man har kommet til enighet med Gunilla Persson om at gjelden hennes skal betales. Det dreide seg om 640.000 svenske kroner som hun mottok i ulike ytelser fra Sverige da hun bodde i USA og medvirket i TV-showet «Svenska Hollywoodfruar».

Perssons advokat er fornøyd med beskjeden, og sier til TT at «gjelden er borte».

– Min klient er lettet og kan nå konsentrere seg om Melodifestivalen lørdag.

Andre saker å lese

Siva investerer i ny biokarbonfabrikk ved Hønefoss

11-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Siva investerer i ny biokarbonfabrikk ved Hønefoss

Siva - Selskapet for industrivekst - går inn som eier av bygningsmassen ved Vow Green Metals (VGM) nye storskalaanlegg for biokarbonproduksjon i Treklyngen Industripark ved Hønefoss. Anlegget blir et av...

Les mer i RingeriksAvisa

All musegift blir forbudt i Norge

11-09-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fra 2027 blir det forbudt for privatpersoner å bruke musegift i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

11-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

Charlie Kirk, som ble skutt og drept på et amerikansk universitet onsdag, var en veltalende talsperson for en yngre generasjon i Trumps ytre høyre-fløy i Det republikanske partiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa