lørdag, 27 juli 2024 08:30

Storbrann på gård i Sverige – over 200 kyr døde

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Over 200 kyr mistet livet i en storbrann på en gård utenfor Örebro i Sverige natt til lørdag.

Nødetatene ankom stedet like før klokken 4 etter at et avisbud hadde varslet om brannen.

– 200 kyr døde, hvorav 100 var melkekyr, ungdyr og kalver, sier talsperson Peter Persson i det lokale politiet.

Allerede da alarmen gikk, var fjøset overtent. Lørdag morgen ble det jobbet med å begrense brannen fra å spre seg til nærliggende bygg.

– Vi regner med å jobbe på stedet en god stund. Fjøset har omtrent brent ned til grunnen, sier en talsperson for nødetatene.

Andre saker å lese

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

11-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Charlie Kirk – ung, omstridt retoriker på høyresiden

Charlie Kirk, som ble skutt og drept på et amerikansk universitet onsdag, var en veltalende talsperson for en yngre generasjon i Trumps ytre høyre-fløy i Det republikanske partiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa