lørdag, 19 oktober 2024 10:00

To menn stanset for ruskjøring – begge mistenkt for bruk av narkotika

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Natt til lørdag ble to menn stanset av politiet for mistanke om ruskjøring, begge i besittelse av narkotika.

Den første hendelsen fant sted klokken 00:11, da en politipatrulje stanset en ung mann i slutten av tenårene. Han innrømmet å ha røyket hasj tidligere på kvelden. Etter å ha blitt fremstilt for blodprøver, ble det også gjennomført ransaking av bilen, hvor politiet fant en lynlåspose med narkotika. Som følge av hendelsen ble mannens førerkort beslaglagt.

Senere samme natt, klokken 03:07, ble en annen mann i 20-årene stanset av politiet, også med mistanke om påvirkning av narkotika. Også i dette tilfellet ble det tatt blodprøver, og mannen ble anmeldt for forholdet.

Politiet har ikke oppgitt hvilken type narkotika som ble beslaglagt, men begge sakene etterforskes nå videre.

Dette føyer seg inn i rekken av tilfeller der politiet har satt fokus på rus i trafikken, spesielt blant unge sjåfører.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

«Superman» suste rett til topps

14-07-2025 Film NTB - avatar NTB

«Superman» suste rett til topps

Den nye «Superman»-filmen fløy rett til topps på kinoene i premierehelgen.

Les mer i RingeriksAvisa

«Trainspotting»-forfatteren tar for seg unge menn og kjærlighet i ny oppfølger…

14-07-2025 Lesestoff NTB - avatar NTB

«Trainspotting»-forfatteren tar for seg unge menn og kjærlighet i ny oppfølger

Den skotske forfatteren Irvine Welsh avlegger i sin nye bok «Men in Love» karakterene fra «Trainspotting» et besøk når de leter etter kjærligheten.

Les mer i RingeriksAvisa

I dag gikk første direktetog fra Oslo til Malmö på over 20 år

14-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

I dag gikk første direktetog fra Oslo til Malmö på over 20 år

Mandag morgen gikk det første direktetoget fra Oslo til Malmö på mange år – men det skal bare gå i tre uker.

Les mer i RingeriksAvisa

Bitcoin overstiger 1,2 millioner kroner

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Verdens største kryptovaluta bitcoin overstiger 120.000 amerikanske dollar. Det vil si at en bitcoin tilsvarer omtrent 1,2 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa