fredag, 12 april 2019 10:16

Brukte bilen som rambukk - mistet førerkortet

Skrevet av
Brukte bilen som rambukk - mistet førerkortet Illustrasjonsfoto: Frank Tverran

Torsdag ved 14-tiden måtte politiet rykke ut til en noe amper situasjon ved Vesterntoppen.

Her ligger to eiendommer innenfor hverandre og den innerste har veirett over den ytterste eiendommen. En mann som ofte frekventerer den innerste eiendommen, har lagt seg til den vanen at han først kjører inn på den innerste eiendommen, snur bilen og kjører ut på den ytterste eiendommen for å parkere.

Han har flere ganger fått beskjed om å parkere på den eiendommen han besøker, men forgjeves. Torsdag toppet det seg for en ung mann som bor på den ytterste eiendommen.

Da bilisten snudde og skulle kjøre ut igjen for å parkere på den annens eiendom, lukket naboen porten mellom de to eiendommene.

Bilisten brukte da bilen som rambukk og kjørte bare på. Han som hadde lukket porten holdt på å havne under hjulet på bilen.

Det ble ringt til politiet og etter avhør av bilisten besluttet politijuristen å beslaglegge sjåførens førerkort.

Andre saker å lese

John Fredriksen fortsatt Norges rikeste – formuen økte med 63 milliarder

17-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

John Fredriksen fortsatt Norges rikeste – formuen økte med 63 milliarder

John Fredriksen (82) beholder plassen som Norges rikeste på Kapitals årlige liste. Formuen hans anslås til 325 milliarder kroner – 63 milliarder mer enn i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap vil ha strengere regulering av datasentre

17-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap vil ha strengere regulering av datasentre

Arbeiderpartiet varsler strengere regulering av datasenterindustrien i Norge, som i år trolig vil forbruke over 3,3 TWh strøm – en dobling siden 2023.

Les mer i RingeriksAvisa

Minde & Minde AS slettet

16-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Minde & Minde AS slettet

Etter en kort behandling av konkursboet til selskapet Minde & Minde AS, har bobehandlingen blitt avsluttet fordi det ikke finnes midler i boet som kan dekke fortsatt konkursbehandling. Selskapet blir...

Les mer i RingeriksAvisa

SSB: Venter fire rentekutt innen 2028

15-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

SSB: Venter fire rentekutt innen 2028

Statistisk sentralbyrå spår én renteheving i høst, med en fortsatt høy rente utover i neste år. Deretter skal den kuttes fire ganger innen utgangen av 2028.

Les mer i RingeriksAvisa