lørdag, 14 mars 2020 07:54

Anders Jacobsen slutter i motorsportforbundet etter drøyt fire måneder

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Anders Jacobsen gir seg som sportssjef i Norges Motorsportforbund. Anders Jacobsen gir seg som sportssjef i Norges Motorsportforbund. Foto: Berit Roald / NTB scanpix

Anders Jacobsen har bestemt seg for å slutte som sportssjef i Norges Motorsportforbund. Den tidligere skihopperen startet i jobben 1. november.

– Den totale belastningen med små barn og eksterne oppdrag ble for stor. Derfor valgte jeg å si opp min stilling, sier Jacobsen i en pressemelding.

Dermed ble det fire og en halv måneder i jobben for Jacobsen, som ble presentert som ny sportssjef 19. oktober.

– Jeg kommer til å savne mange dyktige trenere, lovende utøvere og alle de frivillige som legger ned en enorm innsats, fortsetter den tidligere storhopperen.

Jacobsen slo gjennom som skihopper med brask og bram i 2006. Karrierens første verdenscupseier kom i Engelberg i desember, og noen uker senere vant han hoppuka sammenlagt.

34-åringens innholdsrike merittliste inneholder også VM-gull for lag fra Falun i 2015 og lagbronse fra OL i Vancouver i 2020. Han har totalt 11 medaljer fra internasjonale mesterskap og ble nummer to i hoppuka så sent som i 2012/13-sesongen.

NTB

Andre saker å lese

Endelig satte Vegvesenet foten ned

12-05-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Endelig satte Vegvesenet foten ned

(LEDER) Det finnes øyeblikk der byråkratiet fortjener applaus. Dette er ett av dem.

Les mer i RingeriksAvisa

Bølle fikk tilsnakk i sentrum

12-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En høylytt og oppfarende mann skapte ubehag i Hønefoss sentrum mandag kveld – til slutt grep politiet inn.

Les mer i RingeriksAvisa

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

12-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Netflix-serie om fotballherrene slippes 9. juni

Netflix-serien om Erling Braut Haaland og de andre VM-klare landslagsspillerne blir gjort tilgjengelig en uke før Norges første VM-kamp.

Les mer i RingeriksAvisa

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

11-05-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Et stykke norsk industrihistorie på frimerke

Når Blaafarveværket fyller 250 år, markeres jubileet med en egen frimerkeutgivelse fra Posten. Motivet løfter frem et av Norges mest kjente industrimiljøer – med røtter tilbake til 1700-tallet og en...

Les mer i RingeriksAvisa