fredag, 20 mars 2020 10:48

Ringerike Panthers får ny sjanse

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Stavanger Oilers ble seriemester. Stavanger Oilers ble seriemester. Foto: Carina Johansen / NTB scanpix

Styret i Norges Ishockeyforbund har besluttet at det ikke blir spilt flere kamper i inneværende hockeysesong. Samtidig er alle opp- og nedrykk avblåst.

Det bekrefter hockeyforbundet i en pressemelding torsdag.

Der fremgår det at alle resterende kamper i sesongen avlyses, samtidig som det konkluderes med at rekkefølgen i den enkelte serie blir stående slik den var 11. mars.

Videre er det klart at det ikke blir gjennomført kvalifiseringsspill mellom de øverste ligaene på seniornivå for menn. Neste sesong vil dermed starte med samme inndeling og samme klubber som inneværende.

Ingen reduksjon av 1. divisjon

Det betyr konkret at Comet Halden og Lørenskog, som begge hadde sikret seg rettigheten til kvalifiseringsspill inn mot neste sesongs eliteserie, blir værende i 1. divisjon.

Narvik og Grüner, som endte sist i eliteserien og skulle ha spilt for å berge plassen på øverste nivå, slipper et eventuelt nedrykk.

Torsdagens vedtak får også konsekvenser i form av at den planlagte reduksjonen av antall lag i 1. divisjon må utsettes.

Styret i Norges Ishockeyforbund har videre vedtatt at seriemester Stavanger Oilers tilbys plassen i hockeyens mesterliga neste sesong.

«Dette er i tråd med CHLs ønske og invitasjon», skriver forbundet.

Spesiell situasjon

Ishockeypresident Tage Pettersen innrømmer at situasjonen er spesiell:

– Idrettsverden har aldri vært så uoversiktlig som nå. Vi må forholde oss til den krisen verden står midt i. Idrett blir selvfølgelig underordnet de store utfordringene vi alle står overfor, sier han.

Alle opp- og nedrykk på breddesiden for menn annulleres også. Neste sesong starter også der med lik inndeling som sesongen 2019/20.

«Seriene har kommet ulikt, svært få opp- og nedrykk er avklart. Det anses viktig at man ikke foretar skjønnsmessig vurdering, og at man er konsistent gjennom hele organisasjonen», skriver forbundet.

NTB

Andre saker å lese

Ringerike leverer overskudd samtidig som kommune-Norge fortsatt sliter med store…

16-03-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ringerike leverer overskudd samtidig som kommune-Norge fortsatt sliter med store forskjeller

Etter flere år med underskudd og økonomisk uro i kommune-Norge, viser nye tall at utviklingen er i ferd med å snu. Flere kommuner går nå med overskudd, og også i...

Les mer i RingeriksAvisa

Vikafjellet stengt – kolonnekjøring på flere fjelloverganger i Sør-Norge

15-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Søndag kveld er det kolonnekjøring både på riksvei 7 og over Haukeli, mens Vikafjellet er helt stengt på grunn av været.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 11 / 2026

14-03-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 11 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Märtha Louise vant hedersprisen Rosa Rebell

13-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Märtha Louise vant hedersprisen Rosa Rebell

Prinsesse Märtha Louise vant prisen Rosa Rebell for sine utradisjonelle valg. Prisen fra Villoid ble delt under en stor kjendisfest torsdag.

Les mer i RingeriksAvisa