tirsdag, 21 april 2020 08:23

Eggemoen-samarbeid sprakk

Skrevet av
Eggemoen Eggemoen Illustrasjonsfoto: Frank Tverran

Samarbeidet mellom Tronrud Engineering og XPND om Eggemoen Aviation & Technology Park blir ikke gjennomført som opprinnelig planlagt, heter det i en melding fra XPND.

Tronrud Engineering har ønsket å trekke seg fra avtalen, noe som XPND har akseptert.

- Vi har ut fra en helhetsvurdering bedt om å slippe å gjennomføre denne transaksjonen. Ifølge Ola Tronrud vil Tronrud Engineering på egen hånd fortsette arbeidet med å videreutvikle Eggemoen Aviation & Technology Park.

- Utfallet av denne saken er beklagelig. Vi hadde klare visjoner rundt næringsparkens fremtidige utvikling og så frem til å bidra med vår brede erfaring og markedskompetanse innenfor eiendomsbransjen. Vi tar imidlertid til etterretning at Tronrud Engineering ikke ønsker å gjennomføre samarbeidsplanene. Vårt fokus fremover vil nå utelukkende være å fortsatt holde god fart i utviklingen av våre mange andre og spennende prosjekter i Ringeriksregionen, sier Nils Tronrud i XPND.

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa