tirsdag, 11 august 2020 08:08

Politiet måtte ta seg inn i leilighet med brannvesenets stigebil for å stoppe høy musikk

Skrevet av
Politibiler i Lillestrøm sentrum. Politibiler i Lillestrøm sentrum. Illustrasjonsfoto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

En mann som spilte svært høy musikk i sin leilighet i Lillestrøm sentrum natt til tirsdag nektet å åpne for politiet. Da tok de seg inn gjennom balkongen hans.

Operasjonsleder Kjetil Ringseth i Øst politidistrikt opplyser til NTB at mannen spilte så høy musikk at politiet ikke hadde annet valg enn å få stoppet ham.

– Det var en patrulje som kom på stedet, og vi hørte på sambandet at det var svært høy musikk. Det var så ekstremt høyt at vi rett og slett måtte få stoppet det, sier Ringseth.

Løsningen ble å tenke kreativt. Politipatruljen merket seg at balkongdøren sto på vidt gap, ringte brannvesenet og fikk en stigebil til adressen. Dermed kunne patruljen ta seg inn i leiligheten etter å ha blitt løftet opp av brannvesenet.

– Han ville ikke åpne for oss, men vi måtte inn. Han blir nå anmeldt for ordensforstyrrelse, og får pålegg om ikke å spille musikk i natt, sier Ringseth.

Andre saker å lese

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa

Gutt ranet inne på McDonalds-restaurant i Bergen

11-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet har pågrepet to menn i Bergen sentrum etter at en gutt i midten av tenårene ble ranet inne på en McDonalds-restaurant på Torgallmenningen.

Les mer i RingeriksAvisa

Øyeprofessor etterlyser skjermvett i nye skjermråd

11-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Øyeprofessor etterlyser skjermvett i nye skjermråd

Skjermvett er viktigere enn stoppeklokke, mener rådgivende øyeprofessor Tor Paaske Utheim i Norges Blindeforbund.

Les mer i RingeriksAvisa