mandag, 27 desember 2021 10:01

To menn til sykehus etter bilulykke på Hardangervidda

Skrevet av
Bilen havnet i et elvejuv etter å ha kjørt av veien. Bilen havnet i et elvejuv etter å ha kjørt av veien. Foto: Politiet

To menn er sendt til Voss sjukehus etter at en bil kjørte av veien og ned i et elvejuv på Hardangervidda natt til mandag.

– Skadestedet er lokalisert et stykke fra veibanen. To personer er involvert i ulykken. Begge er våkne og bevisste, skriver Vest politidistrikt på Twitter klokken 6.11 mandag morgen.

Politiet ble varslet om utforkjøringen på riksvei 7 ved Litlastølshallet i Ulvik kommune klokka 5.16.

Operasjonsleder Knut Dahl-Mikkelsen sier til Nettavisen at bilen de to mennene i 30-40-årene satt i, havnet 10–20 meter ned i et elvejuv før de ble funnet og reddet.

– De to varslet selv om ulykken, men det var dårlig kommunikasjon og språkproblemer, så det var litt av en jobb å lokalisere ulykkesbilen, sier Dahl-Mikkelsen.

Det var snø og vind og ned mot 11 minusgrader da ulykken skjedde.

Klokken 7.18 skriver politiet på Twitter at de to mennene som var i bilen, er hentet ut ved hjelp av mannskaper fra nødetatene. De var våkne og bevisste og ble fraktet til Voss sjukehus med helikopter og ambulanse.

Andre saker å lese

Bilfører omkom i frontkollisjon i Hallingdal

26-10-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Bilføreren omkom da en personbil og et vogntog frontkolliderte på riksvei 7 i Flå i Hallingdal mandag formiddag.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann siktet for drap i Hønefoss

26-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mann siktet for drap i Hønefoss

En mann er siktet for drap etter at en utenlandsk kvinne ble funnet død i en bolig i Ringerike natt til mandag. Mannen knytter seg til hendelsen.

Les mer i RingeriksAvisa

Tusenvis har mistet strømmen

25-10-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tusenvis har mistet strømmen

Rundt 3000 strømkunder sør og øst i landet er søndag formiddag uten strøm etter at høststormen Boelo slo til. Flere tusen andre har fått strømmen tilbake etter å ha vært...

Les mer i RingeriksAvisa

Tørrjulfaret 28 solgt for nær 6,9 millioner

24-10-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tørrjulfaret 28 solgt for nær 6,9 millioner

Salget av Tørrjulfaret 28 for 6.835.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. En seksjon på gnr. 38, bnr. 227 følger med en kjøpesum på 6.598.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa