onsdag, 27 april 2022 12:10

Ringerikes Blad tre ganger i uka - nå er datoen fastsatt

Skrevet av

Som vi kunne røpe for våre lesere allerede i oktober i fjor, skulle Ringerikes Blad redusere antall papirutgivelser til tre i uka.

Nå har datoen blitt spikret. I følge en pressemelding fra avisa skjer endringen i slutten av mai. Den 30. mai er første dag uten papiravis på en mandag.

Det blir færre aviser i uka, men minst like mye innhold, lover ansvarlig redaktør og daglig leder Sissel Skjervum Bjerkehagen.

Ringerikes Blad har de siste årene hatt utgivelse seks dager i uken, fra mandag til lørdag. Nå forberedes en reduksjon. Papiravisen skal komme tirsdag, torsdag og lørdag.

- Vi ser at stadig flere av våre abonnenter velger å lese oss digitalt, og nå er 57 prosent av abonnentene heldigitale, sier Skjervum Bjerkehagen.

Hun forstår likevel at endringen vil gjøre at noen blir skuffet.

- Jeg håper vi med dette grepet sikrer at de som sverger til papiravis kan glede seg over å få den i noen år til. Den er fortsatt viktig for mange, og det har vi stor respekt for, sier hun.

 

Andre saker å lese

Mann spiste kunstverk på museum

19-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En besøkende på et fransk museum spiste en bit av et kunstverk verdt millioner av dollar i forrige uke.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann ble trukket inn i MR-maskin med kjede rundt halsen

19-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann ble trukket inn i en MR-maskin på et sykehus i New York etter at han gikk inn i rommet iført et stort halskjede.

Les mer i RingeriksAvisa

Den beste smaken lønner seg ikke

18-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Den beste smaken lønner seg ikke

Syns du jordbærene smaker annerledes enn før? Det er ikke tilfeldig, forklarer jordbærbonde Håkon Myklebust.

Les mer i RingeriksAvisa

Syklist skadet i trafikkulykke i Hønengata

18-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nødetatene rykket ut like før klokken 08 fredag morgen etter melding om et sammenstøt mellom en bil og en syklist i Hønengata. Det viste seg at to biler og en...

Les mer i RingeriksAvisa