tirsdag, 10 mai 2022 12:54

NM i bowling i Hønefoss

Skrevet av
NM i bowling i Hønefoss Illustrasjon: Pixabay

Fra tirsdag 10. mai til og med søndag den 15.mai, er Ringerike bowlingklubb vertskap for norgesmesterskapet i bowling.

Ca 260 sportbowlere fra hele Norge kjemper om tittelen Norges Mester 2022.

Tittelforsvarerne Jonas Dammen, Solør BK og Andrea Hansen, Arctic Strike er på plass sammen med den nye SportBowlingNorge Elite troppen som bland annet har flere Europa-, Verdensmestere og landslagsspillere som skal spille EM og VM de nestkommende månedene.
Norges beste Juniorspillere, U21 spillere, seniorer og veteraner spiller under samme utfordrende mesterskapsforhold!

Det spilles i separate klasser for Damer og Herrer.

Varierende vanskelighetsgrad

Vanskelighetsgraden i bowling styres av en oljeprofil. Det betyr at banen påføres mer eller mindre olje som påvirker kulas oppførsel. Denne oljeprofilen får ikke spillerne vite før 48 timer før de skal spille.

Gratis adgang

Ringerike bowlingklubb ønsker at flest mulig tilskuere finner veien til hallen. Og det er gratis adgang.

bowlingplakat

Sist redigert tirsdag, 10 mai 2022 14:36

Andre saker å lese

Droneangrep mot russisk by ved Østersjøen

31-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Droneangrep mot russisk by ved Østersjøen

For tredje gang på en uke har ukrainske droner angrepet en russisk by ved Finskebukta.

Les mer i RingeriksAvisa

Dette hageavfallet er ikke hageavfall

30-03-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dette hageavfallet er ikke hageavfall

Mange forbinder hageavfall med det som ryddes bort fra bed, plen og hekk. Men noen planter skal ikke leveres sammen med vanlig hageavfall i det hele tatt.

Les mer i RingeriksAvisa

Flere tatt i fartskontroll på Rv7 ved Rallerud

30-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet gjennomførte søndag kveld en fartskontroll på Rv7 ved Rallerud i Ringerike.

Les mer i RingeriksAvisa

Avgiftene på bensin og diesel reduseres fra 1. april

30-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Avgiftene på bensin og diesel reduseres fra 1. april

Regjeringen følger opp stortingsvedtaket om reduserte avgifter på drivstoff, og fra 1. april vil alle satsene i veibruksavgiften på drivstoff settes til null.

Les mer i RingeriksAvisa