lørdag, 05 november 2022 10:44

Fem personer til Ullevål etter kollisjon i Operatunnelen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Fem personer ble fraktet til Ullevål sykehus i forbindelse med en kollisjon i Operatunnelen natt til lørdag. Skadeomfanget er ukjent. Fem personer ble fraktet til Ullevål sykehus i forbindelse med en kollisjon i Operatunnelen natt til lørdag. Skadeomfanget er ukjent. Foto: Annika Byrde / NTB.

Fem personer ble skadd da en personbil som kjørte i feil kjøreretning, kolliderte med et vogntog i Operatunnelen i Oslo tidlig lørdag morgen. En av disse mistet livet.

En person satt fastklemt i personbilen i rundt 20 minutter. Vedkommende er fraktet i ambulanse til Ullevål, får NTB opplyst av Oslo brann- og redningsetat.

– De fire andre kom seg ut av bilen på egen hånd, og de er også sendt til Ullevål, sier operasjonsleder Bjørn Gunnar Nysæter til NTB. Skadeomfanget er ikke avklart.

– Dette skjedde i østgående løp. Vi har en viss oversikt over hendelsesforløpet, men vi vil innhente video for å få et klart bilde av det som har skjedd. Denne strekningen har mange kameraer, sier Nysæter.

Politiet ble varslet om ulykken klokken 4.30. Avkjøringen til Mosseveien fra Operatunnelen ble åpnet i 8-tiden lørdag, etter at den var stengt i forbindelse med kollisjonen.

En drøy time etter at ulykken fant sted, opplyser Nysæter at det ser ut til at personbilen kjørte i feil kjøreretning i østgående avkjøringsløp.

– Dette har resultert i kollisjon med trailer som kom kjørende i riktig retning.

Ulykkesanalysegruppen (UAG) hos Statens vegvesen og Statens Havarikommisjon er varslet om hendelsen. Vegvesenets ulykkesgruppe bisto politiet i etterforskningen på stedet.

En person mistet livet da en personbil og et vogntog kolliderte i Operatunnelen lørdag morgen.

De pårørende er varslet, opplyser politiet.

Sist redigert lørdag, 05 november 2022 17:19
NTB

Andre saker å lese

Trump: – Mulig Putin ikke ønsker seg noen avtale om Ukraina

19-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: – Mulig Putin ikke ønsker seg noen avtale om Ukraina

Donald Trump er ikke sikker på om Vladimir Putin ønsker seg noen fredsavtale med Ukraina, men håper den russiske presidenten vil oppføre seg pent.

Les mer i RingeriksAvisa

Unge er minst positive til norsk EU-medlemskap

19-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Unge er minst positive til norsk EU-medlemskap

Kun én av fire under 30 år ville stemt ja til norsk EU-medlemskap, viser en fersk spørreundersøkelse.

Les mer i RingeriksAvisa

Død person funnet i Glomma – kan være savnede Jerry Lemmetty

19-08-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

KONGSVINGER: Politiet bekrefter at det tirsdag ble gjort funn av en død person i Glomma ved Brandval bru i Kongsvinger kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Stortingsvalget: Spillpolitikken kan bli en nøkkelsak - også for Ringerike

18-08-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Stortingsvalget: Spillpolitikken kan bli en nøkkelsak - også for Ringerike

Spørsmålet om Norge skal holde fast ved enerettsmodellen eller åpne for lisensordning i pengespill er i ferd med å bli en av de store politiske stridssakene inn mot høstens valg...

Les mer i RingeriksAvisa