lørdag, 05 november 2022 10:47

Giskes lokallag har over 1.000 medlemmer

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Lokallaget til tidligere Ap-nestleder Trond Giske i Trondheim utgjør nå over halvparten av Trondheim Arbeiderparti. Lokallaget til tidligere Ap-nestleder Trond Giske i Trondheim utgjør nå over halvparten av Trondheim Arbeiderparti. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Lokallaget til tidligere Ap-nestleder Trond Giske i Trondheim har for lengst bikket tusen medlemmer, og utgjør nå over halvparten av Trondheim Arbeiderparti.

Det er ikke kjent hvor mange av de over tusen medlemmene i lokallaget Nidaros sosialdemokratisk forum som faktisk kommer fra Trondheim.

– Vi er soleklart størst i Trondheim også basert på bare trondhjemmere. Det har ikke så mye å si for oss om det er den ene eller andre delegatberegningen. Det viktigste er at vi uansett ikke har tenkt å stemme i blokk, sier Trond Giske til Adresseavisen.

I desember ventes konklusjonen fra et politisk utvalg som er ledet av Aps Lubna Jaffery og nedsatt av partiet, som skal se på de interne vedtektene i Ap. Da skal problemstillingen Giske-laget reiser, være et tema.

– Vi har vært tydelig på at vi, uansett hvor mange vi kommer med til representantskapet i Trondheim Ap, ikke vil stemme i blokk, så i mitt syn er det et oppkonstruert problem, sier lokallagslederen til Adresseavisen.

– Men hvis noen mener det er et problem at vi blir for store, må de gjerne endre reglene. Det finnes mange måter å gjøre det på, men det er ikke noe vi vil bruke tiden vår på, sier han.

NTB

Andre saker å lese

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa

Norgespris: Regnestykket i pluss med 4,3 milliarder kroner

22-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Norgespris: Regnestykket i pluss med 4,3 milliarder kroner

Regjeringen må betale mer enn planlagt for norgespris-ordningen på grunn av høye strømpriser. Men de økte prisene gir også større inntekter i statskassen.

Les mer i RingeriksAvisa

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa