fredag, 18 november 2022 07:52

Twitter-kontorene stengte dørene for de ansatte

Skrevet av
Twitters nye sjef Elon Musk har allerede rukket å innføre en rekke radikale endringer i selskapet på den korte tiden han har vært eier. Twitters nye sjef Elon Musk har allerede rukket å innføre en rekke radikale endringer i selskapet på den korte tiden han har vært eier. Foto: Susan Walsh / AP / NTB

Twitter-ansatte er blitt fortalt at kontorene vil være stengt noen dager uten at det oppgis noen årsak. Samtidig ønsker en rekke ansatte å si opp jobben.

I eposten som er sendt ut til de ansatte, står det at kontordørene vil være stengt og at kortene ikke vil gi adgang fram til mandag 21. november, skriver BBC.

I mailen minnes det også om selskapets retningslinjer om ikke å diskutere intern informasjon i sosiale medier eller til pressen.

Twitters nye sjef Elon Musk har fått kritikk den siste tiden for å innføre flere radikale endringer etter at han nylig kjøpte medieselskapet for 44 milliarder dollar. Han har sparket halvparten av selskapets 7.500 ansatte og skrotet en hjemmekontorordning.

Onsdag denne uken sendte han ut et internt brev til de ansatte hvor han ba dem velge mellom å godta lange, intense arbeidsøkter eller slutte i jobben. De fikk frist til å svare klokken 17 dagen etterpå.

«For å bygge et banebrytende Twitter 2.0 og lykkes i en stadig mer konkurransepreget verden, må vi være ekstremt hardcore. Dette vil bety å jobbe i mange timer med høy intensitet. Bare eksepsjonell ytelse vil gi bestått karakter», skrev Musk i brevet.

Hundrevis av ansatte er anslått å være på vei ut av selskapet etter Musks krav, skriver Reuters. Musk selv skrev på Twitter torsdag at han ikke var bekymret for oppsigelsene og la til at «de beste folkene blir».

Andre saker å lese

Kjørte med 1,26 i promille: Hønefoss-pensjonist dømt til betinget fengsel og bot…

24-06-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i midten av 80-årene er dømt for promillekjøring etter at han fredag ettermiddag 21. juni 2024 ble stoppet i Brutorget-området i Hønefoss. Pensjonisten førte personbil med en promille...

Les mer i RingeriksAvisa

Disse skal kjempe om å bli «Norges dummeste»

24-06-2025 Film Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Disse skal kjempe om å bli «Norges dummeste»

Fetisha Williams og Frank Løke er blant kjendisene som risikerer å dumme seg ut på TV 2 til høsten.

Les mer i RingeriksAvisa

Brutalt ran mot gullsmed i Porsgrunn – tre gjerningspersoner på frifot

24-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Brutalt ran mot gullsmed i Porsgrunn – tre gjerningspersoner på frifot

Ingen er pågrepet etter at tre maskerte ranere tok seg inn bakveien og ranet en gullsmed i Porsgrunn mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Turgåer bitt i armen av bjørn

23-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En turgåer som var ute med hunden, er blitt bitt av en bjørn i Jarford i Finnmark, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa