mandag, 24 april 2023 07:51

Farevarsel for snø i deler av distriktet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Meteorologene har sendt ut gult farevarsel for snø på deler av Østlandet mandag og tirsdag.

Ifølge farevarselet er det mandag ventet snø på steder over 200–400 meter, men snøgrensen kan variere i løpet av dagen. Det ventes 5 til 25 centimeter snø, i fjellet kan det komme mer.

Det fortsetter samtidig å snø tirsdag. Snøgrensen vil synke natt til tirsdag og det kan bli sludd eller snø også i lavere strøk og nær Oslofjorden første del av dagen. Det ventes 3 til 25 centimeter, mest i høyereliggende områder. Nedbøren avtar utover dagen, opplyser Meteorologene.

Det rådes videre om at en beskytter sårbare installasjoner og gjenstander som ikke tåler den ventede snømengden, samt at en beregner noe ekstra tid til transport og kjøring.

NTB

Andre saker å lese

Tre kostbare sykler stjålet fra sportsforretning

30-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre sykler til en verdi av mellom 50 000 og 90 000 kroner per stykk er stjålet fra sportsforretningen Kremmertorget i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

30-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Justisministeren bekymret for stort kryptotyveri

Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) er bekymret etter at verdens største kryptobørs Binance er utsatt for tidenes største kryptotyveri.

Les mer i RingeriksAvisa

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

29-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Equinor: Gassfunn i Nordsjøen kan være dobbelt så stort som antatt

En ny avgrensningsbrønn i Afrodite-funnet nær Kvitebjørn-feltet viser at de utvinnbare gassvolumene kan være over dobbelt så store som tidligere anslått, ifølge Equinor.

Les mer i RingeriksAvisa

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Financial Times endrer ikke artikkel om Støre og Stubbs Putin-samtale

Statsminister Jonas Gahr Støre ba Financial Times rette en artikkel der avisas kilder sier at Vladimir Putin ga Støre og Finlands president en leksjon i russisk historie. Avisen sier nei.

Les mer i RingeriksAvisa