mandag, 18 september 2017 23:47

Musikkmagasinet Rolling Stone er til salgs.

Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Det meldes om nye tider for det tradisjonsrike og etter hvert nokså ikoniske amerikanske magasinet – som har hatt musikk og populærkultur som sitt felt.

Grunnlegger Jann Wenner vil selge bedriften han grunnla i studenttiden i San Francisco i 1967 – som han nå driver sammen med sønnen sin, skriver AFP.

Det er til New York Times Wenner letter på sløret om planene.

– Vi klarer ikke å holde ambisjonsnivået oppe på egen hånd. Så vi vil være proaktive og ligge et steg foran, sier han.

Allerede i fjor solgte Wenner 49 prosent av andelene i Rolling Stone til det Singapore-baserte selskapet Bandlab, som dog ikke har hatt noen innflytelse over den redaksjonelle delen av magasinet.

Wenner sier at han gjerne forblir redaktør – men at det hele avhenger av en eventuell ny eier.

Andre saker å lese

Lydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

24-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Lydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

– Han slo meg så jeg falt i bakken, sa Nora Haukland om en angivelig voldsepisode med Marius Borg Høiby. Etterpå ble et gripende lydopptak spilt av i retten.

Les mer i RingeriksAvisa

Sandra Borch i retten for fyllekjøring: – Jeg legger meg paddeflat

24-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sandra Borch i retten for fyllekjøring: – Jeg legger meg paddeflat

Sandra Borch møtte i dag i Nord-Troms og Senja tingrett, siktet for to tilfeller av fyllekjøring. Hun bekrefter at hun erkjenner straffskyld for hendelsene.

Les mer i RingeriksAvisa

Frans av Assisis knokler skal vises fram for første gang

22-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Frans av Assisis knokler skal vises fram for første gang

Den lille byen Assisi stålsetter seg for storinnrykk av pilegrimer når knoklene til byens store sønn, sankt Frans, skal vises fram første gang.

Les mer i RingeriksAvisa

Skøytebanen er måkt

21-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Skøytebanen er måkt

I natt kom det mye snø og de fleste skøytebanene er ubrukbare. Men på Holttangen er ivrige beboere tidlig på pletten med firehjuling og plog. Hit kan du ta lørdagsturen...

Les mer i RingeriksAvisa