tirsdag, 18 juni 2019 12:37

Ringeriksdagen fylles opp

Skrevet av
Grete Bondehagen i snakk med to utstillere i 2017 Grete Bondehagen i snakk med to utstillere i 2017 Foto: Frank Tverran

Ennå er det en stund til den 7. september, men allerede nå er 60% av plassene reservert.

- Dette lover godt for årets dag og vi har begynt å glede oss, sier Grete Bondehagen.
- Fredag den 12. juli tar vi den første runden med plasseringer for de som har betalt avgiften. Deretter kommer vi tilbake med kart som viser stand, informasjon om kjøremønster  og generelle regler for dagen.  Vi har masse plass rundt i sentrum, så det er ikke noe stress.  Utstillere som melder seg utover sommeren, blir registrert  løpende og plassert så snart deltakelsen er betalt. Absolutt siste påmeldingsfrist er onsdag, 28. august.

- I mellomtiden – nyt sommerdagene!  Og har du spørsmål?  Sekretariatet tar ikke ferie, så ta gjerne kontakt, avslutter Grete Bondehagen.

Andre saker å lese

Emma og Noah på navnetoppen i 2025

28-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Emma og Noah på navnetoppen i 2025

Emma og Noah hoppet begge fra andre til førsteplass på lista over mest populære navn i fjor. Astrid sto for et stort comeback på lista etter 80 års pause.

Les mer i RingeriksAvisa

Front-mot-front-kollisjon på RV350 i Vikersund – to til sykehus

27-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tidlig tirsdag morgen rykket nødetatene ut etter melding om en front-mot-front-ulykke på riksvei 350 i Vikersund.

Les mer i RingeriksAvisa

Elbiler har mange flere feil på EU-kontroller

27-01-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Elbiler har mange flere feil på EU-kontroller

Fersk statistikk viser at elbiler har flere feil i EU-kontrollen enn fossilbiler. Statens vegvesen mistenker at eldre elbiler blir dårligere vedlikeholdt.

Les mer i RingeriksAvisa

Kinesisk selskap vil ha elbilfabrikk i Fredrikstad

27-01-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Kinesisk selskap vil ha elbilfabrikk i Fredrikstad

Det kinesiske selskapet Dongfeng har planer om å etablere en monteringsfabrikk for elbiler i Fredrikstad. Målet skal være å skru sammen 110.000 elbiler i året.

Les mer i RingeriksAvisa