onsdag, 01 juli 2015 21:12

Nå kan de bygge E16 og Ringeriksbanen

Skrevet av
Disse karene er i startgropa Disse karene er i startgropa

(Vikersund/Solbergelva/Mandal/Skøyen, 1. juli 2015) Hæhre Entreprenør AS (Hæhre), Isachsen Gruppen AS (Isachsen) og TT Anlegg AS (TT) går sammen og skaper et helnorsk og ledende entreprenørselskap innen samferdsel i Norge. Samtidig går Øystein Stray Spetalen og Ole Enger inn på eiersiden i den nye grupperingen, hvor Enger tiltrer som arbeidende styreformann.

- Hæhre, Isachsen og TT utfyller hverandre svært godt og vil sammen danne et helnorsk entreprenørselskap. 1500 dyktige medarbeidere, lang erfaring, moderne maskinpark og solid kapitalbase vil gjøre det mulig for selskapene å konkurrere om store kontrakter innen samferdselssektoren, sier påtroppende styreleder Ole Enger.

Selskapene har over tid vist god lønnsomhet. Samlet ordrereserve er på over fem milliarder kroner, samtidig som driftsinntektene for 2016 vil overstige fem milliarder kroner. Den nye grupperingen eier blant annet 270 gravemaskiner, 140 dumpere, 53 borerigger, 212 lastebiler, 46 valser, 15 veihøvler, 19 knuseverk, 11 sikteverk, 868 biler og en komplett tunellavdeling. Maskin- og utstyrsparken holder en meget høy standard.

Hæhre, Isachsen og TT vil fortsette å operere som selvstendige selskaper i den nye konsernstrukturen. De unike bedriftskulturene har vært grunnlaget for suksessen til de tre virksomhetene og skal videreføres. Den finansielle kapasiteten er styrket ved at Øystein Stray Spetalen har investert betydelig kapital som går inn i selskapene.

- Hæhre, Isachsen og TT er svært fornøyd med å få Øystein og Ole med på eiersiden. Ole vil være en betydelig ressurs med sin lange industrielle erfaring, samtidig som selskapene står svært godt hverandre, både strategisk, kulturelt, geografisk og markedsmessig. Prosjektene blir bare større og større. Da er det helt avgjørende å ha styrke, kapital og størrelse til å sikre kontraktene og ikke minst arbeidsplassene til en helnorsk aktør, sier Albert Kr Hæhre på vegne av Hæhre, Isachsen og TT.

Transaksjonen er betinget godkjennelse fra Konkurransemyndighetene. Avtalepartene har inngått en avtale om konfidensialitet rundt detaljene i transaksjonene.

Sist redigert onsdag, 20 januar 2016 14:43

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

05-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

En tysk mann som var antatt omkommet i trikkeulykken i Lisboa, er likevel i live. Han ble identifisert på et sykehus.

Les mer i RingeriksAvisa

Slagsmål utenfor rådhuset i Hønefoss

03-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet rykket ut til rådhuset i Hønefoss ved 14.50-tiden torsdag ettermiddag etter meldinger om slagsmål.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbyttermål holdt liv i Vålerengas gullhåp: – En trå kamp

03-09-2025 Sport NTB - avatar NTB

Innbyttermål holdt liv i Vålerengas gullhåp: – En trå kamp

Hønefossjentene ga ikke noe gratis. Vålerenga måtte slite for å redde 3 poeng onsdag.

Les mer i RingeriksAvisa