fredag, 07 desember 2018 14:36

Stengeprosessen er i gang

Skrevet av
Politiet assisterte Kommuneoverlegens folk Politiet assisterte Kommuneoverlegens folk Foto: Frank Tverran

Kommuneoverlegen og politiet troppet opp i Fossveien 1B/Stabellsgate 1 fredag ved 14-tiden.

Sammen gikk de gjennom bygningen og satte opp plakater på alle inngangsdørene om at endelig stengning ville skje kl 16.00 samme dag. Informasjonen ble gitt både på norsk og engelsk.

Mest sjokkerende er nok dette for New York Pizza i Stabellsgate, som i sine lokaler har det 100% strøkent med et velfortjent smilefjes i vinduet.

steng4
Rådslagning mellom Kommuneoverlegens folk og politiet før aksjonen (Foto: Frank Tverran)

steng3
Kommuneoverlegens folk går inn i bygget (Foto: Frank Tverran)

steng2
Alle inngangsdørene i bygget fikk oppslag om endelig stenging kl 16.00 - en endelig frist på ca 2 timer (Foto: Frank Tverran)

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa